Piątek, 23 marca 2018. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Witali wiosnę, choć zima nie chce odpuścić

2013-03-26 09:17:19 (ost. akt: 2013-03-26 09:20:55)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły


Tradycją w szkołach jest witanie wiosny i żegnanie zimy. Szczególnie istotne wydaje się to w bieżącym roku, gdyż zima nie chce odpuścić. Bogaty program artystyczny mogli zobaczyć uczniowie, nauczyciele i rodzice w Szkole Podstawowej w Boguchwałach. W salach szkolnych nie brakowało ciekawych okolicznościowych imprez.


Najpierw przedstawiono tradycje ludowe związane z witaniem wiosny, topieniem Marzanny. Potem poszczególne klasy prezentowały zrobione przez siebie ekologiczne marzanny, które pod koniec szkolnego dnia spaliły się w ognisku. Były także występy artystyczne miedzy innymi klasa I wystawiła sztukę pod znamiennym tytułem " Bocian i żaba". Były także występy wokalne, przedstawiciele każdego rocznika wykonywali utwory o tematyce wiosennej. W dalszej części prezentowano prace, które uczniowie wykonywali pod hasłem " Wiosenne przebudzenie". Sporo rywalizacji można było zobaczyć podczas konkursów: zabawy ruchowe, zagadki o wiośnie, dokończ przysłowie , podziel się wiedza ekologiczną czy zajęć sportowych. Duże wrażenie na uczestnikach zrobił specjalny pokaz wiosennej mody ekologicznej 2013. Można było podziwiać jednocześnie wystawę kart świątecznych, ozdób wielkanocnych. 

— To pożyteczne spędzanie czasu w szkole — mówi Andrzej Sekita, kierownik placówki w Boguchwałach. — Uczniowie w tak zwany dzień wagarowicza są na terenie placówki i w bezpieczny sposób mogą przywitać wiosnę choć wokół jej nie widać. Dla najmłodszych forma zabawy jest jednocześnie formą nauki. 

źródło: SP w Boguchwałach

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu morag.wm.pl. lub poczty e-mail:  morag@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages