Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy


Uczcili pamięć 
swojego patrona

2013-10-23 12:31:45 (ost. akt: 2013-10-23 12:40:48)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W tym roku 16 października cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miłakowie uczciła swojego Patrona - Bł. Jana Pawła II organizując uroczysty XIII Dzień Papieski.

Oprócz Mszy Świętej, którą odprawił proboszcz parafii o. Kalikst Salak OFM odbyły się dwa apele: dla klas młodszych przygotowany przez p. Agnieszkę Bułak we współpracy z p. Dorotą Wołoszczuk oraz IV-VI i gimnazjum poprowadzony przez p. Annę Jagosz. Był to wyjątkowy czas podsumowania konkursów oraz dzieł wolontariackich. Wręczone zostały puchary i dyplomy dla uczniów biorących udział w Turnieju Warcabowym, Konkursie Recytatorskim poezji Karola Wojtyły. Podsumowany został Konkurs Różańcowy oraz ogłoszone zostały wyniki konkursu na Najpiękniejszą Gazetkę Klasową poświęconą Patronowi. Przy tej okazji podsumowane zostały dwie akcje, w których nasi uczniowie brali udział. Były to: „Podziel się posiłkiem” organizowane przez „Bank Żywności”, w której to zebrano prawie 350 kg żywności oraz zbiórce środków na rzecz „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w niej zebrano 970,20 zł. Wolontariusze zostali wyróżnieni na apelu i otrzymali podziękowania.
Spotkanie na hali ubogacił zespół „Przebudzeni” z Ostródy, który zachwycił nas wszystkich spektaklem pt: „Odlot”. Było to niezwykłe przeżycie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy opiekunce zespołu p. Monice Kazimierczyk a także wszystkim aktorom za to, że zechcieli do nas przyjechać oraz GKRPA na czele z p. Eugeniuszem Piotrowskim za sfinansowanie ich przyjazdu.

źródło: ZS-P w Miłakowie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages