Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Obchodzili 10-lecie swojego istnienia

2015-01-29 11:21:46 (ost. akt: 2015-01-29 11:34:38)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Stowarzyszenia im. Ojca Władysława Włodyki w Miłakowie w ubiegłą sobotę obchodziło 10-lecie swojego istnienia. Były gratulacje, życzenia i przemówienia jak na taką okoliczność przystało. Razem z członkami stowarzyszenia świętowali jubileusz również zaproszeni goście, a wśród nich starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski i wicestarosta Edmund Winnicki z żoną Celiną. Było uroczyście i przyjemnie. Przy przyśpiewkach Warmianek wszyscy dobrze się bawili.

Stowarzyszenia w Miłakowie działa już 10 lat. W swych szeregach zrzesza 47 osób. Działa na podstawie statutu zatwierdzonego przez Walne Zebranie Członków, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym w Olsztynie w dniu 9 sierpnia 2004r. i wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego- Rejestru Stowarzyszeń pod nr KRS 0000214056. Zostało powołane w celu prowadzenia działalności społecznie użytecznej. Zostało powołane z inicjatywy mieszkańców.
— Z inicjatywą powołania stowarzyszenia wyszli mieszkańcy Miłakowa, dla których proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie, ojciec Władysław Włodyka, przez 30 lat zapisał się w historii, ale przede wszystkim w ich sercach — opowiada Danuta Jurczak, prezes stowarzyszenia. — Jego poświęcenie w pracy duszpasterskiej oraz troskę o drugiego człowieka pragnęli docenić przez działalność stowarzyszenia do niesienia pomocy ludziom potrzebującym z terenu miasta i gminy Miłakowo.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages