Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Wmurowali krzyż św. Franciszka

2015-04-13 15:39:34 (ost. akt: 2015-04-13 15:49:01)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Na miłakowskim cmentarzu wmurowany został krzyż świętego Franciszka, który jest integralną częścią tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, którzy 10 kwietnia 2010 r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

12 kwietnia br.. na uroczystej Mszy św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Gwardian-Proboszcz o. dr Honorat Rzepka ofm zgromadzili się mieszkańcy Miłakowa, a także zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski wraz z małżonką, przewodniczący Rady Powiatu Ostródzkiego Wojciech Paliński, radni Powiatu Ostródzkiego Zbigniew Zabłocki i Stanisław Orzechowski, aby wspólnie modlić się za wszystkie ofiary tej tragedii. W uroczystości uczestniczyli: członkowie struktur PIS w Miłakowie,
członkowie Stowarzyszenia o. Władysława Włodyki z prezesem Danutą Jurczak, Członkowie FZŚ z przełożonym Henrykiem Zalewą, poczet sztandarowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie oraz warta honorowa OSP w Miłakowie.
Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz parafialny. Tam nastąpiło poświęcenie krzyża, złożenie wieńców i zapalenie zniczy, a także odczytanie listu od prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olo #1719095 | 178.183.*.* 22 kwi 2015 10:12

    kolejni obrońcy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages