Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Naszym obowiązkiem jest przypominać, o żołnierzach, którzy zostali wyklęci

2017-03-23 14:39:17 (ost. akt: 2017-03-23 15:38:13)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Miłakowie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem żołnierzy niezłomnych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. — Naszym obowiązkiem jest przypominać ich życie, wspaniałe czyny, przywracać im dobre imię i pamięć, którą komuniści zamierzali zniszczyć — mówi ojciec dr Arkadiusz Mirosław Czaja OFM, przełożony klasztoru w Miłakowie.

W wielu miejscach w Polsce i poza Ojczyzną w tym szczególnym czasie organizowane są uroczystości związane z upamiętnieniem bohaterów walczących o wolną Polskę. Sprawowane są Msze św. w intencji Ojczyzny i jej obrońców, odbywają się apele poległych, historyczne inscenizacje walk o niepodległość, przygotowywane są wystawy i okolicznościowe sesje naukowe oraz wiele jeszcze innych form będących okazją do uczczenia bohaterów.
Również w Miłakowie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem żołnierzy niezłomnych. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie odbyła się uroczysta Msza święta, sprawowana w intencji żołnierzy niezłomnych.

red
mora@gazetaolsztynska.plPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Henryk Bowsza #2209469 26 mar 2017 09:49

    Zajmujecie sie podrzucanymi pierdołami a wody w Gminie Miłakowo jak nie było tak nie ma. Miejscowy "misiewicz" dopiero coś zaczal przebakiwac na fejsie po miesiacu od czasu zamieszczenia przez mieszkanca wyników badan ale tak naprawdę nikt do tej pory nie wyjaśnił o co chodzi /np. z jakim szczepem bakterii mamy do czynienia/. Widać ludzi ukształtowanych w czasach slusznie minionych nie opuścił nawyk nie informowania społeczeństwa - wzorzec Czarnobyl.....

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages