Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Zbierali na leczenie dzieci i starszych

2017-07-19 15:06:59 (ost. akt: 2017-07-19 15:13:42)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Około 1000 osób uczestniczyło w II Franciszkańskim Charytatywnym Festynie Rodzinnym w Miłakowie. Zbierali pieniądze na leczenie dzieci oraz osób starszych. Łącznie z dobrowolnych ofiar zebrano ponad 7 tysięcy złotych.

Wspólne świętowanie Dnia Pańskiego rozpoczęło się uroczystą Mszą św. o godz. 11, której przewodniczył i homilię wygłosił o. dr Grzegorz Kordek OFM Conv, sekretarz Prowincji Franciszkańskiej z Gdańska. Festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Miłakowa i okolic, ale także i z Polski. W festynie uczestniczyło około 1000 osób. W tym roku było ponad 30 stoisk, jeszcze raz tyle, co w czasie poprzedniego festynu. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: stoiska kulinarne przygotowane przez wspólnoty parafialne, mieszkańców naszego miasta i naszych wiosek oraz różnych stowarzyszeń i instytucji, które chętnie zaangażowały się w szczytny cel.
— Głównym celem festynu było zgromadzenie środków na rzecz wsparcia leczenia dzieci oraz osób starszych z naszej z parafii — mówi gwardian o. Arkadiusz Czaja OFM. — Łącznie z dobrowolnych ofiar zebrano 7.593,18 zł. Nie mniej najcenniejszym darem jest wspólne przebywanie i troska o innego człowieka, który potrzebuje naszej pomocy, aby poprzez dzielenie, ubogacać się wzajemnie.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

red
morag@gazetaolsztynska.pl


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages