Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zbierali pieniądze na pielgrzymkę i sprzęt sportowy

2018-05-22 16:28:06 (ost. akt: 2018-05-22 16:42:07)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Miłakowo, coraz bardziej nabiera szczególnego znaczenia w Polsce. Od kilkunastu miesięcy jest miejscem wielu wielkich wydarzeń religijnych, ale także kulturalnych, naukowych i sportowych.

Do nich zalicza się jedna z największych imprez, jaką był Drugi Franciszkański Festyn Sportowo-Charytatywny, pt. „Mini Mundial w Miłakowie”. Objęcie patronatem festynu franciszkańskiego przez kilkadziesiąt wspólnot, instytucji i stowarzyszeń świadczy o wielkim znaczeniu i randze imprezy. Należy podkreślić, że powyższy festyn włączył się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w przygotowanie do wydarzeń, jakie będziemy przeżywać w czasie zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej i kibicowaniem naszym piłkarzom. Wśród uczestników festynu były osoby, które przyjechały z odległych miejscowości, by wspólnie bawić się w czasie imprezy dobroczynnej. Natomiast sam festyn miał charakter rodzinny w czasie, którego przewidziane były różne atrakcje, w tym konkursy i zabawy poprowadzone przez artystów scen polskich i aren cyrkowych, a także umilała muzyką orkiestra dęta, zapraszając przepięknymi utworami do tańca. Oprócz zabaw i konkursów odbyły się dwa turnieje piłkarskie: kobiet i mężczyzn, w których powalczono o trofeum „O Puchar Gwardiana i Proboszcza”.
Bożenna


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages