Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Komu i ile podatku umorzono?

2019-07-05 11:26:42 (ost. akt: 2019-07-05 11:29:24)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

W tym tygodniu w Gazecie Morąskiej publikujemy komu i ile udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty należnego podatku w kwocie przekraczającej 500 złotych. Takie prawo mają burmistrzowie i wójtowie gmin.

Benjamin Franklin (1706–1790) – uczony i polityk amerykański wypowiedział kiedyś pamiętne słowa: Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Płacimy je wszyscy, ale czasami możemy się postarać o to, by ich... uniknąć.
Ogólnie rzecz ujmując, podatnik zobowiązany jest do uiszczenia należnego podatku. W życiu podatnika mogą jednak wystąpić okoliczności powodujące, że nie będzie on w stanie zapłacić. Jednym z rozwiązań, które podatnik może zastosować w takiej sytuacji, jest umorzenie zaległości podatkowych lub rozłożenie ich na raty. Trzeba się z taką uzasadnioną prośbą zwrócić na przykład do samorządu.

W Biuletynach Informacji Publicznej urzędów miast i gmin można znaleźć listy osób i firm, które z tego skorzystały. Poniższa informacja dotyczy podatków w 2018 roku w gminie Miłakowo. Za tydzień opublikujemy informację dotyczące gminy Zalewo.


wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages