Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Odnowili swoją świątynię

2019-12-05 12:48:42 (ost. akt: 2019-12-05 12:50:08)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie odprawiana została Msza św. dziękczynna za pomyślny przebieg malowania i odnowy świątyni.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył o. Dariusz Szymaniak, proboszcz parafii i gwardian Klasztoru w Miłakowie, który na wstępie wyraził wdzięczność Panu Bogu za Jego opatrzność podczas trwania prac remontowych. Następnie wszystkim parafianom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli modlitewnie, logistycznie, a także materialnie to dzieło nie szczędząc swojego czasu, zdolności, możliwości i gestów życzliwości. W uroczystości udział wzięli: Zbigniew Babalski, poseł na Sejm RP wraz z małżonką. Na jego ręce popłynęły słowa wdzięczności dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie prac renowacyjnych w kwocie 41655 złotych. Pozostałe środki na odnowienie świątyni w takiej samej wysokości zebrała parafia. Wiele ciepłych słów o. Dariusz skierował pod adresem pani Celiny Winnickiej, która była nieocenionym wsparciem w pokonaniu gąszczu dokumentacji. Towarzyszyli jej radni rady powiatu ostródzkiego Edmund Winnicki oraz Zbigniew Zabłocki.
Parafianie zapraszają wszystkich do odwiedzenia kościoła parafialnego w Miłakowie, który to w tym roku świętuje swoje 150-lecie konsekracji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jajakobyły #2857931 | 188.147.*.* dzisiaj, 12:33

  Pomysł powstał sam z siebie albo co nie daj Boże ze strony Zabłockiego , ciach prach i kościół pobazgrany jak stara baba miotłą bo przecież nie pomalowany. Poprzedni gwardian, który załatwiał wszystkie papiery, projekt, uzgodnienia, pozwolenia konserwatorskie i budowlane wyjechał i już w świadomości nowej ekipy nie istnieje. Podziękują tak samo i wam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pol #2845340 | 198.166.*.* 7 sty 2020 17:24

  Może było by lepiej modernizowac polskie szpitale

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages