Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Zaczęło się! Ruszył sezon wiosennych pożarów traw i nieużytków rolnych

2020-04-05 11:30:45 (ost. akt: 2020-04-05 12:05:53)
Pracowitą sobotę mieli strażacy ochotnicy z Miłakowa, którzy wyjeżdżali do pożarów traw

Pracowitą sobotę mieli strażacy ochotnicy z Miłakowa, którzy wyjeżdżali do pożarów traw

Autor zdjęcia: OSP Miłakowo

Mimo że podczas kwarantanny powinniśmy siedzieć w domach, to znalazły się już nieodpowiedzialne osoby, które przypomniały sobie o wiosennym wypalaniu traw. Niestety strażacy z powiatu ostródzkiego byli już wzywani do gaszenia tego typu sezonowych pożarów.

Niestety zaczęło się. W ostatnich dniach strażacy z powiatu ostródzkiego byli wzywani do wiosennych pożarów traw i nieużytków rolnych. Wygląda na to, że kwarantanna spowodowana koronawirusem dała się niektórym mieszkańcom we znaki i postanowili się zabawić. Podpalacze szczególnie aktywni na razie byli w północnej części powiatu w gminie Miłakowo. Tam strażacy mieli najwięcej pracy. Amatorzy wypalania traw uaktywnili się w sobotnie popołudnie i wieczór. Zastępy OSP Miłakowo w tym dniu gasiły pożary przy drogach miejscowości Rożnowo i Mysłaki.

- Strażacy interweniowali już w tym roku przy gaszeniu traw i nieużytków rolnych - potwierdził Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. - Na szczęście dotychczas ta skala jest mniejsza w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy mieliśmy rekordową ilość interwencji.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (4-5 kwietnia) wydaniu m.in.

Anna Dziewit-Meller i Marcin MellerW zasadzie to spieramy się o wszystko
Gdzieś na pograniczu, daleko od Warszawy jest nasz dom — mówią Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller, których połączyła pasja do książek. Nam opowiadają o ucieczce od miasta, felietonach pisanych na łące i przy biurku w sypialni.

Atelier FryzjerskieCzy branża beauty przetrwa kryzys?
Atelier Fryzjerskie Marty Babij cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród elblążanek. Jego właścicielka i fryzjerka z ponad 25-letnim doświadczeniem opowiada, jak salon i jego pracownicy radzą sobie w czasie pandemii.

Koronawirus bije w kobietę!
Co ta zaraza z nami od kilku już miesięcy wyrabia — to przechodzi ludzkie pojęcie… Zabija ludzi, zmusza do pozostawania w domu, nadwyręża budżety firm i państw… Ale ten wirus to zjawisko, które czasem przewartościowuje, a czasem obnaża problemy społeczne…

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages